NOVINKY : TOTÁLNÍ REKONSTRUKCE TOHOTO BLOGU !
Prosíme všechny Affs (SB) ať si nás přepíšou
jako Kačíí, Renča a Mickey
____________________________________________________

Únor 2011

Tohle neni normální!!!!!!!!!!!!!

28. února 2011 v 20:59 | Lamila
Promiňte že to říkám ale zase mě někdo štve! Zase koukněte se na návštěvnost 20 lidí denně!!! to není možný!!!!!! no hlavně nějaký AFFSka mě zklamali ale jenom nějaký ! třeba kteří už tolik neobíhají : Angela , Endy HorseCompany , Kate a Zii , Moonynka , Stella , Elíí , Baronka , I Shagya je mi to moc líto ale když se návštěvnost nezvýší natolik NEAKTIVNÍ AFFS MAŽU!!!! Ano, chápu , máme učivo, koně i volný čes, zábavu , sporty málo času ale někdy by stačil od každé AFFS 1 komentik denně... jinak už ÚPLNĚ nebudu obíhat já... Taky neobíhám každý den to ne ale snažím se... obíham ty o kterých vim že píšou komentáře čtou si novinky atd... Například dnes jsem byla u : Sabči, Renči ,Žandy , Kate a Zii a u LE-pružinos a Addie myslím že to zvládnete a minule byla návštěvnost o hodně větší MINIMÁLNĚ 70 LIDÍ A TEĎ MÁM 20 TAK TO NE !!! také vím že návštěvnost není vše ale přece jsem ráda, když je tu více lidí a více komentíků :DD tak se snažte tu být alespoň 1 týdně nebo mažu!!!!!

4.kolo (poznej koňské plemeno)

27. února 2011 v 19:28 | Lamila
Tááák a je tu 4.kolo pkn (poznej Koňská plemena) teď jsou tady ti nejlepší znalci a to jsou :
Renča , Žanda , Naly , DenDa a Adruše to je vše... teď vypadne jen jeden a pak se bude opravdu hlasovat kdo je nej ! ODPOVĚDI POSÍLEJTE POUZE NA MAIL !!!!!! lovelyshorse@centrum.cz předem říkám hlásky si shánějte kde chcete! tak a jdem na to! :

1) Tohoto koně si především vybavíte někde ve westernu a někde tam podobně je to menší kůň zbarvení má bílá+hnědá nebo bílá+černá. Jaké je toto plemeno?
a) Quater horse
b) Apaloosa
c) Anglický Plnokrevník

2) Tento kůň má jenom 2 zbarvení a to je : vraník a bělouš. V mládí (když je koník hříbě) má kůň většinou černou nebo tmavou barvu a pak koník když vyroste je bílý. tkz. koník čím je starší tím světlejší. Je to
a) Lipicán
b) Kladrubský kůň
c) Český Teplokrevník

3) Tento kůň je určený především na enduraci a na celkově vytrvalostní ježdění. Kůň je plnokrevník a je menšího vzrůstu. Má štičí hlavu a především má zbarvení bělouš. Jaký je to kůň?
a) Anglický Plnokrevník
b) Arabský Plnokrevník
c) Shagya arab

4) Tento kůń je JENOM VRANÍK je lesklý a má nádhernou hřívu a ohon co je to za koně?
a) Fríský kůň
b) Kinský kůň
c) Kladrubský vraník

5) Tito koníci mají palomino až zlatavé zbarvení koníci jsou menší a můžeme je potkat třeba v alpách....jaké je toto plemeno? :
a) Kinský kůň
b) Hafling
c) Hucul

6) Tito koníci jsou menšího vzrůstu, jezdí na nich především děti a mají všechna zbarvení ale většinou tmavší co to je za koně?
a) Hucul
b) Hafling
c) Poníci

Ať postoupí ti nej! další kolo je 7 ÚNORA A DenDa má čas do 6 ÚNORA!!! DenDě dělám čas navíc protože jede pryč.. PROSÍM ODPOVĚDI POSÍLEJTE NA MAIL!!! lovelyshorse@centrum.cz Děkuji

zápis AFFS! starých affsek!

27. února 2011 v 18:31 | Lamila
Ahojky AFFÍ je tu zápis ale STARÝCH NEBO STARŠÍCH AFFÍ TAK SE ZAPISUJTE!!!
KDO SE NEZAPÍŠE BEZ MILOSTI MAŽU!!!

DO KOMENTÁŘŮ NAPIŠTE :
přezdívku
blog
co mám změnit abysme byli nej affí

toto je vše pp

Fotečky já a koně

27. února 2011 v 15:18 | Lamila
Ahojky včera jsem musela být u babičky tak jsem tady nemohla dát fotky, snad Vám to nevadí a tady máte ty fotečky :


poslední fotka je sestřenka a já, jsem bez tech brýlí :-)

Dneska jenom koně !

26. února 2011 v 12:51 | Lamila
Ahojky, dneska mám mooc práce : Musím udělat úkoly protože my máme prázdniny a v pondělí už jdeme do školy :( pak musím pomáhat rodičům s dřívím a pak musím na koně... nevím jesli budu jezdit ale asi ne jenom naforím nějaké fotky... ale nevím jesli tam chcete mě i koně no napište mi jaké fotky mám udělat :
Jaké fotky mám udělat na koních?
1* Foť jenom koně
2* Foť sebe i koně
3* Protože tam budu i s míma sestřenkama tak jesli tam můžeme být všichni koně, já a sestřenky...

no snad se vám fotky busou líbit ;)

Zatím papa Lamila

3.kolo pkp

25. února 2011 v 20:19 | Lamila
Tak a do 3.kola Pkp (poznej koňské plemeno) postupují : Renča, Žanda, DenDa a Naly všem doporučuji si přečíst enciklopedii protože už půjde do tuhého OPRAVDU DÁM VÁM TAM HODNĚ TĚŽKÉ OTÁZKY A VY MUSÍTE DOBŘE ODPOVĚDĚT! AŽ BUDOU TŘI POSTUPUJÍCÍ DÁM SEM ANKETU KDO BUDE 1 A POSLEDNÍ ! pAK SI HLASY MŮŽETE XHÁNĚT KDE CHCETE ANO? ZATÍM SI PŘEČTĚTE ENCIKLOPEDII A 27. ZAČNE 3.KOLO!

Náběr AFFSek

25. února 2011 v 17:25 | Lamila
Náběr nových AFFS!
Ti co mají blog o koních mají větší šanci že budem AFFSka!
Stačí napsat :
*Jméno
*Blog
*Kolikrát budeš obíhat (jesli nebudeš dodržovat to co jsi napsala letíš z AFFSek)!
Pravidla:
* Budeš psát alespoň 2x týdně k tématu komentář.
* Nepiš : Obíhám, jak je , atd....!!!
* Budu k tobě chodit jako ty ke mě!
* Budeš slušná!
Tak se zapisujte :-Đ já vím řekla jsem že už nebudu brát AFFS ale nakonec sem se rozhodla že ještě jo :-D tak se zapisujte ;-)


Photoshoot

25. února 2011 v 17:19 | Lamila
Můj první photoshootík :-)

zase problém...

25. února 2011 v 16:01 | Lamila
Ahojky koňáci :-) nevíte jak se sem vkládají obrázky? Já jsem úplně vedle z toho nového dessu (upravení) blogu.cz fakt to nechápu.,.. nevíte někdo jak se sem tedy vkládají y obrázky a jak se sem dává odkaz popřípadně video? Děkuji ;-)

Vymyšlený deníček II.

25. února 2011 v 15:25 | Lamila
Zavolala tedy Kate policii a veterináře ... Policie vyšetřila že někdo nejspíš šel do stáje a poranil koně. Peter zrudnul a šel čistit Championa. Kate vrtalo hlavou že Enny nepolitoval zrudnul a šel čistit Championa. Mony říká Yasmine : ,, Yasmine já si myslím že Peter poranil Enny protože ji nikdy neměl v lásce a jak pořád vyhráváte Peter žárlil a poranil Enny tou železnou násadou na plot!" Yasmine měla ráda Petera a nevěřila Mony. ,, Mony co to povídáš? " vyhrkla se slzama Yasmine. Kate se zeptala pana veterináře : ,, Pane veterináři co se tedy doopravdy stalo Enny a je to vážné? " Veterinář odpověděl Kate : ,, Někdo Enny opravdu schválně poranil tady tou železnou tyčí která byla jako tyč u výběhu. vážné to není ale musí jet se mnou na veterinu s mojí pomocnicí na veterině to zašijeme vydezinfikujeme a Enny bude zase moc běhat." Uff, oddechla si Kate a poděkovala a pomohla dát poraněnou Enny do přepravníku na koně. Ubrečená Yasmine se vztekle zeptala Petera : ,, Co jsi udělal Enny ? i policie potvrdila že jsi to byl ty! " Peter zrudnul a nemohl ani promluvit: ,, Ale já,já,já chci taky vyhrát!" Yasmine odpověděla : Tak si vem Enny a já si vemu Championa a uvidíš že ani s Enny pak nebudeš vyhrávat a já se Championem ano! OPRAVDU TO BYL PETER? UZDRAVÍ SE ENNY? VEME SI YASMINE CHAMPIONA A VYHRAJOU? CO NA DIPLOMEK?

Pomůžeš mi? já nevím jak velké je.....

24. února 2011 v 11:48 | Lamila
Ahojda lidičky, mám menší problém ... nevím kolik pixelů má v PhotoFiltru stránka na blog chápete? Já dělám jenom záhlaví a to má 800x600 ale celá stránka to fakt nevím :( Někde se píše 1024x nějakej 800 ale zase někde něco jiného . Poradíte mi vy zkušení blogaři? Prosím ? jinak Děkuji kdo mi odpoví

Jezdecká škola díl I .

23. února 2011 v 20:49 | Lamila
Tak a dělám Jezdeckou školu aneb krůček po krůčku s Lamilou
Budu všem začátečníkům kteří neumí jezdit vysvětlovat jak různě postupovat atd....
Tuto akci dělám hlavně pro RenčuNový vymyšlený deník! + první díl!

23. února 2011 v 19:26 | Lamila
Ahojky , dělám nový deníček pozor je vymyšlený!
Postavy deníku :
Yasmine
Peter
Mony
Kate
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Koně deníku:
Champion (Peterův kůň)
Daisy (Monin kůň)
Enny ( Yasmin kůň)
Falco (Katin kůň)
1. díl
------------------------------------------------------
,,Yasmine!" zvolal Peter. ,, Co se děje? " zeptala se Yasmine a Peter ji řekl : ,, Něco se děje s Enny!"
,, Co se dějě? " vyhrkla překvapeně Yasmine. ,, Enny krvácí! " ,, Cože? " vykřikla se slzami Yasmine a běžela k boxu kde leží Enny. Yasmine se rozbrečela a křičí po celé stáji : ,, Co se to stalo Enny? " Přiběhla Kate která zrovna čistila box Falcovi. ,, Enny? co jsi dělala? já jdu ihned zavolat vetrináře a policii a hned se bude vyšetřovat co se Enny stalo když stáj je velmi bezpečná!" Přijela ihned policie a začla vyšetřovat... Yasmine celá ubrečená utekla av)by nevěděla co se stalo .... pokračování příště
Jak se ti líbí nový deníček?


Pomóóóct!!!! prosííím!!!!!!!!!

22. února 2011 v 19:33 | Lamila
Chtěla bych od někoho Dess, i s popiskama do menu, sice dessy umím ale ještě je co zdokonalovat :D Proto žádám někoho velmi hodného z Vás, kdo mi pomůže a udělá mi ho ;)
Ten do tyčný ať se mi prosím ozve! Dess nepospíchá, ale nechci na něj čekat zase půl roku!!!!!!!!! Asi takhle si ho představuji :
→ Světlé barvy (zelená nebo modrá)
→ Jarní nějaké kytky jako ozdoba
→ Nadpis - lovelys horse
→ Popřípadně kdybys mi ho dala i do blogu byla bych nadšená!!!

Moc a moc tomu dotyčnému Děkuji ;)* Doufám že se někdo ozve a pomůže mi jinak se můžeme domluvit i na mailu lovelyshorse@centrum.cz ;) Děkuje Vaše utahaná špinavá Lamila od koní :DDD

Otázky vs. Odpovědi za světa koní ! Zeptej se také!

22. února 2011 v 13:07 | Lamila
                                                                         NEVÍŠ NĚCO O KONÍCH?¨
                                                                      A CHCEŠ TO VĚDĚT? ZEPTEJ SE!
Dělám koňskou poradnu a jesli něco nevíš máš otázku ohnedně svého koně, nejseš si jista atd?
Nevíš jak na to nebo ti ještě nikdo správně neporadil?  Zeptej se mě! Všechny otázky piš do komentářů a já ti rychle odpovím! Zeptej se na cokoli OHLEDNĚ KONÍ!

Ostruhy u dětí + vaše názory

22. února 2011 v 12:49 | Lamila
Ostruhy u dětí...
Většina dětí kteří jezdí na koni nebo i skáčou chtějí ostruhy. Trávě ta většina dětí si neuvědomí že ostruhy jsou vážná věc, která může koně i poranit.

Ostruhy u dětí jsou velmi vážná věc..
Děti si myslí že když mají ostruhy je vše jednodušší a vše jim lépe jde.
OMYL!
Když má dítě ostruhy musí nechat klydnou holeň aby koně nepobídli když to není potřeba!
Ostruhy já nepoužívám, ani nechci protože podle mě je to takové nepřirozené.
Chápu,
Při drezúře a Parkuru je to povinné (až na výjimky) ale při drezúře a parkuru je  používají zkušení dospělí lidé.
JAKÝ JE VÁŠ NÁZOR NA OSTRUHY?
fotka by silfra.blog.cz

tak honemm posílejte!

22. února 2011 v 11:49 | Lamila
Tak a je tu 2 . KOLO Poznej plemeno koně ! Budeme tuto Soutěž značit značkou Ppk Ano? Tak postupují : Renča,Dragueden,Anetka,DenDa,Gaarusa,Adruše,Žanda a Naly* tak držím palečky a prosím POSÍLEJTE ODPOVĚDI NA MAIL !!!: lovelyshorse@centrum.cz aby tady nedošlo zase k hádání že opisujete ! Prosím snažte se !Tady ta soutěž může mít až třeba 8 kol dokud ostatní nevypadnou a zústanou 3 ty nej nej nej :D

tak a jedééém :D

 1.Toto je
a) Arabský Plnokrevník
b) Český teplokrevník
c) Anglický Plnokrevník
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2. Tento koník je :
a) Fríský kůň
b)Hafling
c)Kinský kůň
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
3.Plemeno koně:
a) Wels pony
b) Fjordský kůň
c) Hucul
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
4. koníček je..
a)Hucul
b) Hafling
c) Fjordský kůň
¨--------------------------------------------------------------------------------------------------------
5. plemeno tohoto koně je... :
a) Hafling
b) Shagya arab
c) Wels pony
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
6. koník je
a) Fríský kůň
b) Kladrubský kůň
c) Český teplokrevník
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
7.koníček je asi :
a)Fríský kůň
b)Kladrubský vraník
c) Kladrubský kůň
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
8. tento koník má barvu :
a) Palomino
b) Vraník
c) Bělouš
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
9. Myslím si koně : Má bílé někdy i grošák zbarvení , NEMÁ klabonos, a je to středně velký teplokrevník jaký je to kůň?
a) Kladrubský kůň
b) Shagya arab
c) Lipicán
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
10. Jaký je toto koník?
a) Apaloosa
b) Strakáč
c) Andalusan

NENECHEJTE SE NACHYTAT!!!! A JEDNÉ Z ODPOVĚDI JE CHYTÁK TAK AŤ SE NENACHYTÁTE!!!!!PROSÍM PIŠTE SPRÁVNE ODPOVĚDI NA MAIL !!!!!!! DO 27. ÚNORA!!!! DĚKUJI

koně?! lečí?! Ano! léčí!

21. února 2011 v 21:26 | Lamila
Není pohyb že koně léčí! o tomhle je tento článek :
Aktivity s tímto zvířetem předchází civilizačním chorobám, působí pozitivně na kosterní, srdečně-cévní, svalový a dýchací systém i na psychickou stránku, umožňují napravit chybějící sociální vztahy a snížit agresivitu. A o jakém zvířeti zde mluvíme? O koni.
Kůň je součástí lidské společnosti již tisíce let, a i když došlo v posledních stoletích k výrazné proměně jeho role, stále je pro mnoho z nás důležitým pomocníkem. Pracovní a transportní funkce byla v jeho případě nahrazena sportovní a léčebnou. O využití koní k léčbě se zmiňují již prameny z 2. století našeho letopočtu. Součástí léčebných postupů se ale jízda na koni stala až v 60. až 70. letech v Anglii a Německu, v Čechách pak o deset let později.

"Koně jsou velkým pomocníkem při zmírňování příznaků a léčbě mnoha onemocnění. Metody založené na práci s koňmi nazýváme hiporehabilitace. Ta přitom zahrnuje důraz na fyzickou stránku, tak zvanou hipoterapii, zaměření se na stránku psychickou, neboli psychoterapeutické ježdění, i sportovní vyžití hendikepovaných," vysvětluje fyzioterapeutka Petra Zelmer.

Hipoterapie je využívána při léčbě dětské mozkové obrny, roztroušené sklerózy, degenerativních nervových onemocnění, skoliózy, svalové disbalance, obezity, srdečně-cévních onemocnění a při práci s hendikepovanými. Je založena na přenášení pohybu koňského hřbetu na tělo jezdce, u něhož tak dochází mimo jiné ke zlepšení koordinace pohybu a rovnováhy, zvýšení symetrie pohybu, a naopak k narušení patologických pohybových stereotypů. Zapomínat nesmíme ani na využití tělesné teploty koně, která pomáhá uvolňovat svaly.

"Jízda na koni je metodou rozvíjení sociálních a psychomotorických dovedností i koncentrace. Příznivě působí na hyperaktivní jedince a ty, kteří trpí poruchami řeči, učení a chování nebo duševními chorobami, jako jsou neuróza, mánie, deprese či schizofrenie," říká Zoran Nerandžič, primář rehabilitačního oddělení městské nemocnice v Litoměřicích. Kůň představuje pro jezdce přirozenou autoritu a může tak nahradit její absenci v běžném životě. Neverbální komunikace, na níž je vztah s koněm založen, pak umožní naučit se normám chování i osoby, u nichž okolí jako prostředník osvojení si společenských norem a vztahů selhalo. Pravidelná terapie podporuje sebedůvěru, osvojení si jednání podle pravidel a rozvoj komunikace klienta, snižuje agresivitu a pocit úzkosti.

Pozitivní působení na psychiku a sociální vazby je důležité pro nemocné i zcela zdravé. "Kůň je vhodným partnerem i pro ty, kteří netrpí žádnou duševní poruchou či fyzickými problémy. Pravidelný kontakt vede děti a adolescenty k odpovědnosti, kázni, učí je ohleduplnosti a vnímavosti k okolí. Důležité je také to, že mají pravidelnou aktivitu a potkají stejně zaměřené kamarády, čímž opět rozvíjí komunikativní dovednosti," upozorňuje dále Zoran Nerandžič. V případě zájmu o určitou oblast je důležité tento zájem v dětech dále podporovat a ukázat jim různé pohledy. V případě koní to může být například koupí knih s touto tématikou či členstvím v zasilatelském knižním klubu.

Stejně jako v případě pozitivního působení na psychickou a sociální stránku, i sportovní vyžití je důležité jak pro zdravé, tak fyzicky hendikepované. Všichni známe dostihy a víme, že v tomto případě je role koní důležitá nejen pro samotné jezdce, ale také pro diváky. V rámci hiporehabilitace jsou též pořádány soutěže, přičemž kategorie jsou rozděleny podle druhu a stupně postižení jednotlivých jezdců.

Koně mají v lidské společnosti velkou úlohu jak v léčbě, tak v psychické a sportovní oblasti. Právě v poslední ze jmenovaných oblastí ale zůstáváme často koňům po dokončení jejich dostihové kariéry hodně dlužni. To si uvědomuje i Pony club, zasilatelský knižní klub pro děti, které milují koně. Klubu není lhostejný osud koní, kteří přišli o svého majitele a dostali se tak do svízelné situace, a proto jednoho z nich před dvěma lety adoptoval.

ZDROJ:


2.kolo poznej plemeno koně ;)

21. února 2011 v 20:07 | Lamila
Tak a je tu 2 . KOLO Poznej plemeno koně ! Budeme tuto Soutěž značit značkou Ppk Ano? Tak postupují : Renča,Dragueden,Anetka,DenDa,Gaarusa,Adruše,Žanda a Naly* tak držím palečky a prosím POSÍLEJTE ODPOVĚDI NA MAIL !!!: lovelyshorse@centrum.cz aby tady nedošlo zase k hádání že opisujete ! Prosím snažte se !Tady ta soutěž může mít až třeba 8 kol dokud ostatní nevypadnou a zústanou 3 ty nej nej nej :D

tak a jedééém :D

 1.Toto je
fcv
a) Arabský Plnokrevník
b) Český teplokrevník
c) Anglický Plnokrevník
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2. Tento koník je :
Koník
a) Fríský kůň
b)Hafling
c)Kinský kůň
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
3.Plemeno koně:
a) Wels pony
b) Fjordský kůň
c) Hucul
koníčeek
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
4. koníček je..
a)Hucul
b) Hafling
c) Fjordský kůň
¨--------------------------------------------------------------------------------------------------------
5. plemeno tohoto koně je... :
a) Hafling
b) Shagya arab
c) Wels pony
hkok
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
6. koník je
a) Fríský kůň
b) Kladrubský kůň
c) Český teplokrevník
vbrebt
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
7.koníček je asi :
a)Fríský kůň
b)Kladrubský vraník
c) Kladrubský kůň
Lamilka poslední fotka :-*
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
8. tento koník má barvu :
a) Palomino
b) Vraník
c) Bělouš
koníííík
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
9. Myslím si koně : Má bílé někdy i grošák zbarvení , NEMÁ klabonos, a je to středně velký teplokrevník jaký je to kůň?
a) Kladrubský kůň
b) Shagya arab
c) Lipicán
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
10. Jaký je toto koník?
a) Apaloosa
b) Strakáč
c) Andalusan

mulááá
NENECHEJTE SE NACHYTAT!!!! A JEDNÉ Z ODPOVĚDI JE CHYTÁK TAK AŤ SE NENACHYTÁTE!!!!!PROSÍM PIŠTE SPRÁVNE ODPOVĚDI NA MAIL !!!!!!! DO 26 ÚNORA!!!! DĚKUJI

omlouvám se za ty affs

21. února 2011 v 16:57 | Lamila
Omlouvám se za to že tu nejsou AFFS (sbééé) protože jsem upravovala blog a nějak se mi to vymazalo :´( nechci zase všude shánět vaše weby protože jsi všechny nepamutuju na zpaměť tak pokud chcete být mím AFFíkem zapište se tu : blog a přezdívku kdo se nezapíše mažu a nikdy ho sem už nezapíšu!!!!